Virgmila.lt – Sodo technika

Kaip paruošti veją sėjimui

Kaip paruošti veją sėjimui yra svarbus žingsnis, kad gautumėte gražią ir sveiką pievelę. Čia yra keletas patarimų iš įvairių interneto šaltinių:

  • Pirmiausia reikia įvertinti, kokį gruntą turite ir ar jis tinkamas vejai. Labiausiai vejai tinka vidutinio sunkumo priesmėlis arba lengvas priemolis. Jeigu tokio grunto trūksta, jo vertėtų atsivežti.
  • Antra, reikia išlyginti ir sutankinti augalinį gruntą. Tam galite naudoti kastuvą, grėblį, lentą ar kopėčias ir volą. Gruntą reikia išlyginti kuo lygiau ir suformuoti nuolydį nuo namo ar kitų statinių.
  • Trečia, reikia pasirinkti tinkamą žolės mišinį pagal jūsų poreikius ir sklypo sąlygas. Yra skirtingų mišinių sportui, žaidimams, dekoravimui ar šešėliui. Vienam arui reikia apie 2,5–3 kg sėklų.
  • Ketvirta, reikia barstyti sėklas išilgai ir statmenai sklypui, kad jos pasiskirstytų kuo lygiau. Galite naudoti specialius sėklabarstukus arba rankomis. Taip pat galite naudoti hidrosėją – tai būdas, kai sėklos sumaišomos su vandeniu, dažais, klijais ir trąšomis ir išpurškiamos ant dirvos paviršiaus.
  • Penkta, reikia laistyti veją reguliariai ir nupjauti ją tinkamu aukščiu. Laistymas yra būtinas pirmosiomis savaitėmis po sėjos ir sausroje. Pjovimas pradedamas tada, kai žolė pasiekia 8–10 cm aukštį.

Tikiuosi, kad šie patarimai jums bus naudingi. Jei turite daugiau klausimų apie vejos sėją ar priežiūrą, galite kreiptis į mūsų vejos sėjimo ekspertus telefonu +37061886795

×